Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Woda wypływająca z cmentarza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
go??naforum
Gość





PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 5:39 am    Temat postu: Woda wypływająca z cmentarza Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!
Potrzebuję informacji, bo nie wiem do kogo mam się zwrócić. Otóż mieszkam obok cmentzrza - ok. 10 mb od jego murów i akurat w miejscu najniżej położonym względem jego lokalizacji. Po ostatnich opadach deszczu stała się rzecz dotąd nigdy niespotykana. Spod ziemi w najbliższej okolicy wypływa woda, co spowodowało całkowite romoknięcie gruntu. Zapada sie w ziemię płot betonowy, po podwórzu (utwardzonym) strach jeździć bo wszystko pod nogami i kołami "pływa". Najgorsze jest jednak to, że woda ta wdziera się do piwnic spod posadziki i przez ściany (spływa ze ścian). Płynąca woda po powierzchni ziemi przepływa obok studni sąsiadów położonych poniżej, również na podwórza niżej położonych domów. Ja pomontowałem pompy, które ratują piwnice wysysając wodę ze zrobionej studzienki, którą wykułem i wkopałem w piwnicy na głębokość poniżej 1m.
Przeczyną tej sytuacji jest cmentarz z bardzo dużą ilością grobowców, które zakumulowały wodę i działają jak studnie zasilając cały teren w podskórne wody.
Czy tą wodę można odprowadzić do kanałów burzowych ewentualnie skierować do położonej ok. 200 m dalej rzeki? Do kogo mam się zwrócić o pomoc w tej sprawie?
Z góry dziekuję za wszystkie porady !!!
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 6:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowuż "nie moja działka" - ale proszę zwrócić się do Oddziału Higieny Komunalnej (studnie - możliwość zatrucia wody ) i do Wydziału ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta/Gminy ( odprowadzenie wód).. Ewentualnie też do Wydziału Zarządzania Kryzysowego w mieście/gminie (powinni oni koordynować wszelkie działania)...
_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli cmentarz nie znajduje się w strefie ochronne ujęcia wody (a raczej na pewno tak nie jest) to Komunalna ma tu mało do powiedzenia.
Radzę porozmawiać z zarządcą cmentarza może wspólnie coś zaradzicie. Wodę która zbiera się na pana posesji wg mnie jak najbardziej można ,,pompować" do kanalizacji deszczowej.
Przypuszczam, że zaistniały problem wynika z obecnej sytuacji pogodowej tj zbytnie podniesienie wód gruntowych i powinien niedługo ustąpić. Jeśli w pobliżu znajdują się studnie ,,kopane" nie zalecał bym korzystania z nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hans napisał:
.. Jeśli w pobliżu znajdują się studnie ,,kopane" nie zalecał bym korzystania z nich.

Arrow Hans - o to mniej więcej mi chodziło, jak pisałem o HK.. Zwłaszcza co później ( w/ mnie, jeśli to woda przesączająca się z terenu cmentarza - to chyba badanie wody? i odkażanie studni? ) . Jednocześnie chyba jednak najlepszym wyjściem będzie zwrócić się (pisemnie!!) do wydziału zarządzania kryzysowego z opisem całej sytuacji (możliwe, że prace melioracyjne a później badawczo/odkażające będą na koszt państwa.. - ale to moje "gdybanie")

_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+5 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum