Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kawiarnia z jedzeniem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beata770814
User


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 9:55 pm    Temat postu: kawiarnia z jedzeniem Odpowiedz z cytatem

Witam
przeszukałam to forum ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie problemy. Otóż zamierzam otworzyć kawiarnię i w niej sprzedawać zamawiane z cukierni ciasto, kawę a dodatkowo podawać robione przez siebie kanapki-tosty z szynka, serem( wszystko z gotowych produktów zakupionych w sklepie spożywczym) , salatki np. z grillowanego kurczaka z pomidorami i ogorkiem oraz np. tortille a z napojów chciałabym podawać koktajle mleczne. Myślę też w póżniejszym czasie o naleśnikach i pierogach
przepraszam , że tak dokładnie opisuję menu Wink
ale byłam na rozmowach w moim sanepidzie i nie uzyskałam pewnych informacji.
pani z sanepidu pomogła mi rozrysować plan zagospodarowania mniej więcej tak żę przede mną jest bufet, lada chłodnicza na ciasto i witryna na inny rodzaj ciasta a za moimi plecami: umywalka do rąk jednokomorowa, zmywarka z wyparzarką i pólka gdzie stoi express,
i tu pojawia się moje zapytanie:
czy muszę mieć osobne pomieszczenie-kuchnia na przygotowywanie mojego menu czy też mogę te tosty czy tortille przygotowywać na tej półce za moimi plecami a półprodukty trzymać np. w lodówkach poniżej tej półki??
Wiem że muszę mieć na zapleczu osobne miejsce do mycia blach od ciasta ale czy muszę mieć jeszcze jeden zlew w tej części bufetowej do mycia np. noży od krojenia ciasta? czy też lepiej wygodnie mieć przy każdym cieście osobny nóż a na koniec dnia myć je tam gdzie blachy od ciasta??
i jeszcze zapytanie odnośnie przygotowywania koktajlów mlecznych typu : jogurt naturalny+truskawki,czy muszę mieć osobną lodówkę do przechowywania owoców cz też mogą być na osobnej półce w tej samej lodowce, w której będę trzymać półprodukty do kanapek i tortilli??

przepraszam za ten dług post ale chciałam w jednym temacie ująć , co mi leży na sercu Smile
pozdrawiam i czekam na pomocne słowo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 167

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- osobne pomieszczenie - to naprawdę zależy od tego, jak Panią potraktują w sanepidzie... rozp. 852/2004 mówi tylko o tym, że: "(...) wyposażenie, wystrój, konstrukcja, rozmieszczenie i wielkość pomieszczeń żywnościowych pozwala na odpowiednie utrzymanie, czyszczenie i dezynfekcję, zapobieganie lub minimalizowanie dostawania się zanieczyszczeń,,," - wg mnie nie ma problemu, by robiła to Pani na półce za plecami...

- w części bufetowej polecałabym Pani po prostu zlew dwukomorowy - jedno przyłączenie, a ma Pani miejsce i na mycie rąk i na mycie drobnego sprzętu (szczególnie jeśli chce Pani w przyszłości robić te naleśniki, nie wyobrażam sobie też mycia sprzętu na koniec dnia...)

- co do owoców: "(...) na wszystkich etapach produkcji, przetwarzania i dystrybucji, żywność musi być chroniona przed zanieczyszczeniem" - jeśli chce je Pani przechowywać w tej samej lodówce to najlepiej z zachowaniem segregacji i już umyte, wtedy będą też gotowe do spożycia, tak jak półprodukty.

- i jeszcze jedno na koniec, gdy zgłosi Pani obiekt do zatwierdzenia proszę wpisać wszystko, co chce Pani przygotowywać, również w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ela22
User


Dołączył: 24 Cze 2021
Posty: 10

PostWysłany: Pon Sty 17, 2022 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno bardzo fajnym rozwiązaniem jest otwarta w Poznaniu cukiernia wegańska. Na wegekafej.pl dowiecie się więcej. Proponują torty, ciasta, ciasteczka i desery bez laktozy, bez glutenu, a przede wszystkim bez białego cukru. Oferta jest szeroka i obejmuje również torty bez orzechów, cytrusów, kakao, soi i wiele innych. Jeśli jest taka potrzeba przygotowują oni indywidualne ciasta na zamówienie z wykluczeniem alergenów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Alfa
User


Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 6

PostWysłany: Sob Sty 22, 2022 2:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kolei cukierni Tortowni mogę doradzić, od razu wyrzucę ich współrzędne - https://tortynabema.pl/ Można zamówić niesamowicie pyszne ciasta i desery, na każdy gust i budżet, zarówno niedrogie, jak i elitarne, według unikalnej receptury. Jestem ich stałą klientką, jestem całkowicie zachwycona, trudno odmówić sobie takiej przyjemności, by zafundować sobie pyszny deser.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum