Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mały sklep spożywczo-oprzemysłowy - jakie wymogi?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magmax
Gość





PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 4:03 pm    Temat postu: Mały sklep spożywczo-oprzemysłowy - jakie wymogi? Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chcę otworzyć mały sklepik - coś jak kiosk - z następującymi artykułami:

- batoniki, chipsy
- napoje
- papierosy
- zabawki
- środki przeciwbólowe
- art papiernicze
- kosmetyki

Sam będę tam sprzedawać - nie przewiduję personelu.
Lokal to taka wydzielona, przeszklona, zamknięta część korytarza w dużym gmachu. Jedne drzwi wejściowe, brak zaplecza.

Czytałem różne przepisy, fora - i nasuwają mi się pytania:

1. W lokalu jest wykładzina dywanowa - czy muszę kłaść tam jakaś inną wykładzinę?

2. Nie ma tam możliwości doprowadzenia wody - ale mam kilka kroków do kilku toalet usytuowanych w tym gmachu (nie będę w sklepie przygotowywać żywności, kroić czegoś, ważyć itd - wszystkie art. spożywcze będą zapakowane) - czy to wystarcza?

3. Lokal ma wysokość 2,3m - to wystarczy?

4. Co do wniosku o "odbiór" lokalu przez SANEPID - to rysunek + opis lokalu z wymiarami i opisem sprzętu wystarczy? Czy mogę to sam wykonać - czy musi to być bardzo dokładne - wykonane przez jakiegoś architekta?

5. Czy są jakieś wytyczne co do szerokości drzwi wejściowych? Lub szerokości przejścia za ladę przez sprzedawcę? (jest tam mało miejsca)

6. Czy do wniosku muszę dołączyć jakieś zaświadczenia BHP i Ppoż? Jak to ma wyglądać? Jest jakiś wzór?

7. Czy podczas wizyty Sanepidu, mogę mieć towar rozłożony na półkach?

8. Co musi zawierać umową z właścicielem lokalu? Czytałem coś o wywozie śmieci...

9. Czy ten HACCP też mnie obowiązuje?

Będę zobowiązany za odpowiedź Smile
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem:
1.decyzja w sprawie wykładziny należy do strażaka
2.nie sadzę, aby woda w Twoim kiosku była niezbędna
3."pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi, jak dyżurki, portiernie, kantory, kioski, w tym kioski usytuowane w halach dworcowych, wystawowych, handlowych, sportowych, jeżeli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia - wysokość pomieszczenia 2,2m" [fragment "warunków"]
4.do "odbioru" zaleca się przygotować projekt adaptacji zaopiniowany pod względem sanitarnohigienicznym, bhp i ppoż. Zakres projektu zależy od lokalnych zwyczajów i w różnych powiatach jest różnie.
5.drzwi powinny mieć szerokość 80cm. Powierzchnia podłogi "wolna", tzn nie zajęta przez meble powinna mieć min. 2m2. Wolna objętość wnętrza pomieszczenia około 13m3
6.do odbioru przez służby sanitarne nie trzeba jakichkolwiek zaświadczeń bhp i ppoż. Ale jak urzędnik ma zły dzień, to nic mu nie zrobisz.
7.zasadniczo nie. Ale kto nie ryzykuje...
8.umowa zawiera to, na co godzą się umawiające strony i co nie jest sprzeczne z prawem. Zapewnij sobie w umowie dostęp do sanitariatu w odległości max. 75m - nie musi być do wyłącznego użytku [w niektórych "gmachach" toalety zamykane są na klucz].
9.HACCP w Twoim przypadku to drobna przesada.
Za to pomyśl o skutecznej wentylacji pomieszczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magmax
Gość





PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wogo napisał:
Moim zdaniem:
1.decyzja w sprawie wykładziny należy do strażaka
2.nie sadzę, aby woda w Twoim kiosku była niezbędna
3."pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi, jak dyżurki, portiernie, kantory, kioski, w tym kioski usytuowane w halach dworcowych, wystawowych, handlowych, sportowych, jeżeli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia - wysokość pomieszczenia 2,2m" [fragment "warunków"]
4.do "odbioru" zaleca się przygotować projekt adaptacji zaopiniowany pod względem sanitarnohigienicznym, bhp i ppoż. Zakres projektu zależy od lokalnych zwyczajów i w różnych powiatach jest różnie.
5.drzwi powinny mieć szerokość 80cm. Powierzchnia podłogi "wolna", tzn nie zajęta przez meble powinna mieć min. 2m2. Wolna objętość wnętrza pomieszczenia około 13m3
6.do odbioru przez służby sanitarne nie trzeba jakichkolwiek zaświadczeń bhp i ppoż. Ale jak urzędnik ma zły dzień, to nic mu nie zrobisz.
7.zasadniczo nie. Ale kto nie ryzykuje...
8.umowa zawiera to, na co godzą się umawiające strony i co nie jest sprzeczne z prawem. Zapewnij sobie w umowie dostęp do sanitariatu w odległości max. 75m - nie musi być do wyłącznego użytku [w niektórych "gmachach" toalety zamykane są na klucz].
9.HACCP w Twoim przypadku to drobna przesada.
Za to pomyśl o skutecznej wentylacji pomieszczenia.


Dzięki za pomoc Smile

Parę kwestii chciałbym jeszcze rozwinąć...

ad. 1. Coś czytałem, że podłoga ma być wyłożona czymś łatwo zmywalnym, nie wsiąkliwym... ale nie wiem czy to do takich sklepików się odnosi...
ad. 3 - No ale ciort wie jak to interpretować - to nie jest kiosk wolnostojący, ani potriernia... nie wie czy się nie czepi ktoś że tylko 2,3 m ma wysokości.
ad 5. Tam cała powierzchnia to ok. 20m kw. Jeśli dobrze zrozumiałem - sprzadawca musi mieć minium 2m kw. "wolnej podłogi" - za ladą?

A co oznacza ta wentylacja? Żadnych rur tam nie poprowadzę... mogę co najwyżej jakiś wentylatorek zamontować, względnie klimatyzator jakiś przenośny.
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuję siebie:

"4.do "odbioru" zaleca się przygotować projekt adaptacji zaopiniowany pod względem sanitarnohigienicznym, bhp i ppoż"

W dobrze przygotowanym i zaopiniowanym projekcie znajdziesz odpowiedzi na wszelkie swoje pytania. To się naprawdę opłaca.

I jeszcze jedno: nie nazywaj tego sklepem spożywczo-przemysłowym. To wzbudza w sanepidzie rewolucyjną czujność, która niejednemu inwestorowi zatruła życie... Proponuję nazwę kiosk z art. przemysłowymi i spożywczymi towarami handlowymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magmax
Gość





PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest na tym forum ktoś kto takie projekty adaptacji zaopiniowane pod względem sanitarnohigienicznym, bhp i ppoż wykonuje?
Znalazłem jakiś speców w necie ale ciężko coś się dogadać - albo kosmiczne terminy albo kosmiczne ceny. A tam kilka mebli, brak rur, kominów, prosty plan pomieszczenia - prostokąt ok 20m kw. bez ścianek itd...

Jeśli ktoś by mógł odpłatnie mi w tym pomóc poproszę o info na maila - mag_max@op.pl
Powrót do góry
lechu
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 18 Paź 2019
Posty: 137

PostWysłany: Nie Sie 21, 2022 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj magmax. Dużo tu pytań, na część z nich nie odpowiemy bo to wykracza poza kompetencje Inspekcji Sanitarnej. Pracownicy inspekcji oceniają lokal pod względem sanitarno - higienicznym a Ty musisz zapewnić, że spełnione będą wszystkie wymagania łącznie z bezpieczeństwem pożarowym, konstrukcji, bhp, ochrony środowiska itd. bo tak stanowi Prawo budowlane. Dla pracowników Inspekcji Sanitarnej musisz zapewnić właściwą infrastrukturę i wyposażenie odpowiednio do zakresu planowanej działalności. Jest to wbrew pozorom ujęcie tematu bardzo szerokie i nie kończy się na ustawieniu mebli i podłączeniu kilku umywalek.


Napisałeś że "lokal to taka wydzielona, przeszklona, zamknięta część korytarza w dużym gmachu. Jedne drzwi wejściowe, brak zaplecza." Co to jest za lokal wydzielony w części korytarza pozbawiony zaplecza. Kto ten lokal zaprojektował i jakie było jego przeznaczenie?Smile. Wygląda to na czyjąś radosną twórczość zrealizowaną bez konsultacji z architektem i prawdopodobnie naruszającą przepisy bezpieczeństwa pożarowego budynku w zakresie ewakuacji. Wynajmij architekta i zapytaj jak powinieneś ten "lokal" zaadaptować i czy to co tam jest ma wogle rację bytu. Może się niestety okazać, że po wizycie architekta ta konstrukcja wydzielająca "lokal" zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach, jeszcze szybciej niż powstała. Architekt oceni lokal w pełnym zakresie, nie tylko higieniczno-sanitarnym. W razie potrzeby weźmie do pomocy instalatora. Będziesz miał pełną wiedzę co musisz zrobić, w tym czy lokal wymaga zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania właściwej jednostce architektoniczno - budowlanej. Pracownicy inspekcji będą Cię pytać o dokumentację budowlaną, która potwierdzi legalność wydzielonego w pomieszczeniu korytarza pomieszczenia bo albo to powstało w trakcie budowy budynku i będzie w dokumentacji projektowej albo ktoś te pomieszczenie wydzielił później i musiało to zostać udokumentowane lub ... zrobił to bez niczyjej zgody łamiąc prawo.

Wysokości pomieszczeń, szerokość stolarki drzwiowej itp. parametry są w przepisach techniczno-budowlanych określone i najlepiej poustalaj to z architektem bo to też wykracza poza kompetencje Insekcji Sanitarnej. Jak coś w tych kwestiach będziesz miał w tym lokalu niedopełnione to Inspektor Sanitarny wyda Ci decyzję odmowną i zawiadomi właściwy organ nadzoru budowlanego o naruszeniu przepisów techniczno-budowlanych. Jedynie organ nadzoru budowlanego jest uprawniony prowadzić wtedy postępowanie i wtedy niestety zaczną się poważniejsze problemy i wydatki. Najbezpieczniej przed rozpoczęciem nowej działalności gospodarczej w lokalu jest zgłoszenie jego zmiany sposobu użytkowania. Procedura budowlana wymusi niezbędne expertyzy i uzgodnienia. Otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania i "glejt" ze Starostwa który pokażesz w Sanepidzie. Będziesz miał ten lokal w pełni zweryfikowany i przystosowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, która jest nadrzędną ustawą regulującą powyższe kwestie. Pytanie o takie szczegóły na forach internetowych to próba szukania drogi na skróty która raczej do celu Cię nie zaprowadzi. Żeby ocenić lokal trzeba go zobaczyć oraz zweryfikować jego dokumentację budowlaną. Weryfikacją przydatności lokali oraz ich adaptacją i przebudową zgodnie z Prawem budowlanym mogą się zajmować wyłącznie osoby uprawnione do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie. Tylko te osoby mogą w tych sprawach decydować. Posiadają ku temu wymagane wykształcenie, niezbędne uprawnienia weryfikowane egzaminami oraz ubezpieczenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum