Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Salon odnowy biologicznej/masaże/rehabilitacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro_84
Gość





PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 9:32 am    Temat postu: Salon odnowy biologicznej/masaże/rehabilitacja Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !
Jestem świeżym magistrem fizjoterapii i przed ostateczną ewakuacją z naszego kraju, spróbuję jeszcze zawalczyć w kwestii własnej działalności wykorzystując dotacje.
Wiem że niektórzy z was powiedzą: idź do sanepidu, poczytaj rozporządzenia (to drugie już robiłem wielokrotnie, a zanim wybiorę się do sanepidu wolał bym mieć z nimi o czym pogadać, stawiając rzeczowe pytania prowadzące do osiągnięcia upragnionego celu, a nie iść jedynie w roli przerażonego słuchacza).
Może opiszę na początek moje plany:
1). Dysponuję mieszkaniem własnościowym, niezamieszkałym w nienagannym stanie technicznym wieżowiec V piętro z windą, do parteru 8 schodów w zamkniętej klatce schodowej. Mieszkanie 2 pokojowe `40m2, łazienka, przedpokój, kuchnia.
Działalność opierała by się na indywidualnej pracy z pacjentem w kwestii rehabilitacji/odnowy biologicznej, ćwiczeń, masaży suchych, terapii manualnej. Maksymalnie ja + 2 pacjentów na raz. Kwestię wentylacji rozwiązał bym poprzez klimatyzator wydajności 300m3/h. Zlew wykafelkowany do wysokości 1,6m znajdował by się w łazience dostępnej z przedpokoju, a po obu stronach przedpokoju są wejścia do pokojów.
Stanowisko do masażu ma mieć wg. prawa osobne pomieszczenie lub wydzieloną część pomieszczenia dającą komfort i oddzieloną h 2m, zamiast ściany wolał bym parawany (nie zacieniają i są możliwe do demontażu w minutę aby powiększyć pomieszczenie do ćwiczeń). Są one również stosowane w ośrodkach SPA aczkolwiek maxymalna ich dostępna wysokość to 178,6cm. Dodam że w tym pomieszczeniu będę przebywał tylko ja i pacjent/ka, ponieważ nie będę w czasie trwania tego zabiegu mógł prowadzić innego pacjenta.

Ogólnie tak ty to wyglądało czy takie coś ma prawo bytu ? Czy te schody na dole będą do zaakceptowania, czy też konieczne będzie wyposażenie w schodołaz (droga sprawa `12tys. ewentualnie 2 osoby na telefon zamieszkałe w tej klace do wnoszenia pacjentów niepełnosprawnych/na wózkach przez te 8 schodów).
Chociaż generalnie pacjentów w takich stanach obsługiwał bym dojeżdżając sam do nich autem.
2). Działalność opierająca się jedynie na dojazdach do pacjentów, (na pewno masaże, gimnastyka, terapia manualna). Jak wtedy wygląda kwestia stosowania u nich w domach zabiegów fizykalnych, ultradźwięki, laser, prąd. W opcji nr. 1 był bym w stanie tworzyć odpowiednie stanowiska, jakie są wytyczne w opcji 2. bo nie mogę tego znaleźć w przepisach prawnych.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. mój mail jarosof@o2.pl
Powrót do góry
agata
User


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 14

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak..
idź do najbliższego sanepidu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agata
User


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 14

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak..
idź do najbliższego sanepidu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum