Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gabinet kosmetyczny a autoklaw - pytanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Mar 05, 2019 2:39 pm    Temat postu: Gabinet kosmetyczny a autoklaw - pytanie Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, chciałabym poradzić się w sprawie zakupu autoklawu do salonu kosmetycznego. Z tego co udało mi się dowiedzieć, najpewniejszym sposobem sterylizacji narzędzi są autoklawy klasy B, zrobiłam wstępne rozeznanie i zauważyłam, że różnią się one cenowo dość znacznie od siebie. Mam ograniczony budżet i myślę o zakupie autoklawu 8L. Zastanawiam się jedynie, czy dużą rolę odgrywa to, aby autoklaw miał drukarkę? Znalazłam 2 ciekawe modele, w tym jeden z drukarką:
http://fricos.pl/pl/-autoklawy/4427-autoklaw-klasy-b-lafomed-8l-z-drukarka.html
a drugi bez:
https://allegro.pl/oferta/autoklaw-klasa-b-8l-litrow-sun-8-ii-promocja-5952836388

Proszę o poradę czy funkcja tej drukarki w autoklawie jest wymagana przez sanepid? Czy jest jakiś przepis lub ustawa, która w jasny sposób określa wymogi dotyczące takich urządzeń dla gabinetów kosmetycznych?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum