Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

odległośc studni od rowu odwadniającego.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lesiu462
Gość





PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 3:53 pm    Temat postu: odległośc studni od rowu odwadniającego. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mieszkam na wsi,moja studnia znajduje się w drodze.3 miesiące temu Urząd gminy nakazał prywatnej firmie kopać rowy odwadniające.
Rów wykopano zaraz przy mojej studni.Dwa kręgi są całkowićie dsłonięte bo zerwali beton i cały brud ,rowem leci do mojej studni.

Jaka musi być odległośc między rowem a studnią.
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

§ 31. 1. Odległość studni dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, ustanowienia strefy ochronnej, powinna wynosić - licząc od osi studni - co najmniej:
1) do granicy działki - 5 m,
2) do osi rowu przydrożnego - 7,5 m,


Jeśli jest to twoja studnia, leżąca na twojej działce, to zastanów się, czy zachowana jest odległość studni od granicy działki.
Domyślam się, że rowy o których piszesz kopane są na działce sąsiedniej, czyli należącej do Gminy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesiu462
Gość





PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 1:42 pm    Temat postu: odlogłość studni od rowu odwadniającego Odpowiedz z cytatem

Moja studnia leży na terenie gminy 1,5 m od mojego ogrodzenia.Dlatego że budując drogę,gmina prawdopodobnie wykupiła tą cześć terenu od poprzedniego własciciela.Niewiem dlaczego studnia nie została pcrzeniesiona? Po mojej interwencji gmina mi odpisała;Stwierdzono że zarówno studnia jak i sam rów posadowione są w pasie drogi gminnej .Studnia posiada nieszczelności które widać między 1 a 2 kręgim licząc od góry,przez które dostaje się do studni kurz oraz inne zanieczyszczenia.Chcąc zatem poprawić czystość studni nalerzy ją wybetonować szpary w kręgach.ta czynność należy do właściciela czyli do mnie.
Mam teraz pytanie ;co mi da wybetonowanie szpar między kręgami,jeżeli połowa studni znajduje się w rowie odwadniającym.Gdzie mam pisać ,i gdzie mogę się z ta sprawa zgłosić.Wodociągi może będą za 2 lata.
Czy mogę ten rów zasypać. Pozdrawiam
Powrót do góry
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybetonowanie Ci nic nie da. Jeśli studnia jest płytsza niż 10m to na bank masz wodę złej jakości, niezależnie od rowu. Wodę zdaną do spożycie powinien zapewnić Wójt, Burmistrz lub kogo tam macie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gazela
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Kwi 2022
Posty: 206

PostWysłany: Pią Cze 03, 2022 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno są na to odpowiednie przepisy i myślę, że również niezwykle ważną kwestią jest to aby mieć świadomość co zrobić jak nasza studnia jest stara oraz już nieużywana. Zdecydowanie coraz więcej takich studni może się pojawiać i dość ważnym jest to aby wiedzieć co wtedy z nią zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
burda
Gość





PostWysłany: Sro Lut 01, 2023 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beton naprawdę można wykorzystać, trzeba tylko zrozumieć, że musi być on wysokiej jakości.
Powrót do góry
velorout
Gość





PostWysłany: Sro Lut 01, 2023 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiliśmy drogę na bagnistym terenie, jest to możliwe, materiały muszą być wysokiej jakości. Warto też skorzystać włókna do betonu https://mixfiber.com/pl więcej szczegółów w linku. Ufam producentowi mixfiber, jakość produktów jest naprawdę wysoka, wszystkie potwierdzenia są w domenie publicznej. Możesz przestudiować informacje i złożyć wniosek dla siebie.
Powrót do góry
makrela
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 05 Gru 2022
Posty: 349

PostWysłany: Sob Lut 25, 2023 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie gdy jeszcze chodzi właśnie o takie kwestie to jak najbardziej są one na pewno bardzo ważne i ja chcę powiedzieć, że także dobrze wiedzieć czego potrzebujemy aby wybudować studnię na działce. Wydaje mi się, że bardzo dobrze to wyjaśniono w artykule https://inzynieria.com/wodkan/wiadomosci/65730,czego-potrzeba-do-budowy-studni-na-dzialce,czego-potrzeba-do-budowy-studni-na-dzialce więc zachęcam was do czytania takich wpisów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+5 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum