Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymagania dla różnych stanowisk pracy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 10:10 am    Temat postu: Wymagania dla różnych stanowisk pracy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie wymagań dla poszczególnych stanowisk pracy w kawiarni
1. Zlew mycia owoców
- czy musi być do tego osobne pomieszczenie
- czy wystarczy zlew jednokomorowy
- czy może być on umieszczony razem ze zmywakiem
- czy może być obok stanowiska przyrządzania soków ze świeżych owoców i koktajli czy musi być gdzieś odizolowany
- czy można zastosować rozdzielnik czasowy w zlewie który wykorzystujemy do pracy tak że rano przed otwarciem lokalu myje się owoce a potem wykorzystuje się już zlew do normalnej pracy

2. Zmywak
- czy musi być zlew + zmywarka z wypażarką jeśli mamy naczynia wielokrotnego użytku czy może być sama zmywarka z wyparzarką
- czy stanowisko zmywania może być w tym samym pomieszczeniu co szafa pracownicza

3. Czy jeśli nasz lokal jest w małym centrum handlowym w którym osobno mamy łazienkę dla personelu (nie u nas w lokalu) to czy możemy usunąć zlew roboczy do wody do mycia podłóg i brać wodę z łazienki dla personelu oddalonej od naszego lokalu jakieś 20m

Będę wdzięczny za pomoc bo póki co przeraża mnie wizja posiadania osobnych pomieszczeń do każdego zlewu a i ilość zlewów (4 szt) w lokalu 36m uważam za ciut przesadzoną
Powrót do góry
gazela
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Kwi 2022
Posty: 206

PostWysłany: Sro Lip 13, 2022 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie są pewne zasady których należy przestrzegać na danym stanowisku pracy i na pewno ważną rolę również odgrywają kwestie związane z BHP. Ja także całkiem niedawno w sklepie https://znaki-bhp.pl/ochrona-rak/rekawice-elektroizolacyjne miałam okazję zamawiać świetnej jakości rękawice elektroizolacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum