Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Specjalizacja z epidemiologii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Epidemiologii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
femur
User


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 9:54 pm    Temat postu: Specjalizacja z epidemiologii Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Nie wiem czy zaczynam wątek w odp. Dziale, jeśli nie proszę o przeniesienie.
Mam pytanie: czy są na forum lekarze (lekarze stomatolodzy) specjaliści epidemiolodzy? Czy ktoś zetknął się z takim specjalistą? Ja zastanawiam się nad otwarciem takiej specjalizacji, proszę powiedźcie mi gdzie (oprócz Sanepidu) może pracować – w polskich realiach – specjalista epidemiolog. Jak wygląda specjalizowanie się w epidemiologii – wiem, że różni się od pozostałych rezydentur (20 miesięcy stażu podstawowego, a reszta „w miejscu pracy”). Będę bardzo wdzięczny za każda informację – piszcie, piszcie proszę, co wiecie... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
femur
User


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nikt nic nie wie nt specjalizacji? Shocked Crying or Very sad Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mona
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 149

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszej stacji pracował kiedyś jako zastępca PPIS lekarz o specjalizacji epidemiolog, ale jest już na emeryturze z 15 lat. Kiedy słuchałam na podyplomówce w Szkole Zdrowia Publicznego przy IMP w Łodzi wykładów epidemiologa (świetne były, biliśmy nieprzymuszone brawa) to mówił on, że jest ich pięciu lekarzy o tej specjalizacji w Polsce. A potem przychodzi ptasia grypa, świńska grypa i coś tam jeszcze, a epidemiologów nie dochowaliśmy się. Ta specjalizacja nie przekłada się na pieniądze. Nie otworzy się z nią prywatnej praktyki. Zadziałała niewidzialna ręka rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
femur
User


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Mona za odpowiedź. Powiedz mi, czy dobrze rozumiem uważasz, że będzie problem ze znalezieniem pracy? Ja również się tego obawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaki? go??
Gość





PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako stomatolog musisz wiedzieć, że PIS to bardzo zaborcza instytucja albo pracujesz w PIS albo gdzie indziej. Pracę w sanepidzie trudno się łączy z własną praktyką, oj bardzo trudno
Powrót do góry
Mona
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 149

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Epidemiologia, jako nauka jest bardzo interesująca, ale realizować mógłbyś się tylko w strukturach państwowych. Bo sanepid bardzo niechętnie daje zgodę na prywatną działalność. To prawda. Ale epidemiolodzy, są bardzo potrzebni. Każda stacja sanitarna przyjmie cię z pocałowaniem ręki, pytanie ile będą Ci skłonni zapłacić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
femur
User


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakiś gość napisał:
Jako stomatolog musisz wiedzieć, że PIS to bardzo zaborcza instytucja


Jakkolwiek by ten skrót odczytywać Very Happy

Mona napisał:
epidemiolodzy, są bardzo potrzebni. Każda stacja sanitarna przyjmie cię z pocałowaniem ręki, pytanie ile będą Ci skłonni zapłacić?


No właśnie są potrzebni - epidemiologia to jedna z tzw. specjalizacji deficytowych, do których MZ zachęca młodych (zdolnych Laughing )...
Tylko ogłoszeń typu "Zatrudnimy epidemiologa" nie znalazłem Question

Co do pracy w budżetówce, to zdążyłem przywyknąć....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanki czy orientujecie się jak to jest z tymi dodatkami dla pielęgniarek zatrudnionych w PSSE.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Epidemiologii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum