Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przepisy dotyczące otwarcia produkcji maści ziołowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara
Gość





PostWysłany: Pon Lis 06, 2017 7:33 pm    Temat postu: przepisy dotyczące otwarcia produkcji maści ziołowych Odpowiedz z cytatem

witam chciałabym robić maści ziołowe w domu jakie warunki muszę spełnić mam kuchnię która mogę przeznaczyć na ta działalność czy muszę ją wyremontować i co zmienić
Powrót do góry
generał
Site Admin


Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 329

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie jest zbyt ogólne żeby odpowiedzieć. Maści ziołowe jako kosmetyki czy maści ziołowe jako suplementy diety?
Generalnie dom ma funkcje mieszkalna a nie produkcyjną więc mogą być kłopoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Gość





PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 9:49 pm    Temat postu: produkcja maści ziołowych Odpowiedz z cytatem

dziękuję chodzi o maści jako kosmetyk czy mogę jedno pomieszczenie poświęcić jest tam woda gaz nie wiem jakie warunki muszę spełnić jeszcze i od czego zacząć jest to parter są budynki gospodarcze woda na zewnątrz budynku nie wiem jakie informacje jeszcze powinnam podać pomieszczenie jest blisko wyjścia
Powrót do góry
generał
Site Admin


Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 329

PostWysłany: Sro Lis 08, 2017 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę udać się do stacji sanitarnej która znajduje się na Pani terenie i tam porozmawiać.
Generalna zasada jest taka że całe wyposażenie musi być łatwe do utrzymania w czystości, co do ilości i wielkości pomieszczeń to zależy od technologii produkcji.
Produkty kosmetyczne, zgodnie z przepisami rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 podlegają rejestracji w bazie CPNP (Cosmetic Products Notification Portal) prowadzonej przez Komisję Europejską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Gość





PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 10:39 pm    Temat postu: produkcja ziołowych maści Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedż byłam w sanepidzie i potrzebne są plany od architekta zagospodarowania przestrzennego pozwolenie od starostwa i rejestracja jest tego bardzo dużo i chyba zrezygnuję a myślałam również o otwarciu sklepiku w garażu ze zdrową żywnością i naturalnymi kosmetykami jakie są przepisy dotyczące sprzedaży
Powrót do góry
barbara
Gość





PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 6:57 pm    Temat postu: produkcja maści ziołowych Odpowiedz z cytatem

witam sprawdzałam bazę CPNP do tego rozporządzenia doprecyzowano iż cytuję niniejsze rozporządzenie dotyczy tylko produktów kosmetycznych a nie produktów leczniczych ,wyrobów medycznych lub produktów biobójczych . więc może się da coś zrobić
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum