Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lysoformin 3000 i sterylizator kulkowy - mieć czy nie miec ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila:)
Gość





PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 2:31 pm    Temat postu: Lysoformin 3000 i sterylizator kulkowy - mieć czy nie miec ? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Very Happy
mam pytanko odnośnie środków do dezynfekcji narzędzi dla salonów kosmetycznych Very Happy
gdzieś ktoś ostatnio puścił plotkę iż Lysoformin 3000 ma byc wycofany z użytku jako środek do wstępnej dezynfekcji..moje pytanie - prawda cz fałsz??
kilka dni temu miałam bardzo przyjemną kontrolę sanepidu - odbiór salonu stylizacji paznokci Very Happy było bardzo miało i szczerze powiem, że jesteście straszni tylko w nazwie Very Happy
Panie Lysoformin zaakceptowały, a teraz czytam, ze podobno ma być wycofany Confused

pytanko drugie to sterylizator kulkowy..
moje Panie inspektorki poinformowały mnie, iż "wycofane są już ze sprzedaży sterylizatory kulkowe gdyż nie spełniają norm i nie będzie wolno ich stosować. Sterylizację należy przeprowadzać w AUTOKLAWIE". Ja podpisałam umowę o autoklaw z moim SP ZOZ i jestem zadowolona bo nie musiałam kupować sterylizatora Very Happy jednak podpytując stylistki i kosmetyczki z innych miast padają stwierdzenia ze one mogą mieć sterylizator kulkowy bądź myjkę gdyż ich sanepid twierdzi "iż autoklaw jako jedyne źródło sterylizacji jest NIELEGALNY" (cokolwiek to znaczy Shocked )..moje pytanie jak to jest z tą sterylizacją??

bardzo tu milutko u Was i będę sobie do Was zaglądać
Very Happy

pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Mel
Gość





PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 4:21 pm    Temat postu: Re: Lysoformin 3000 i sterylizator kulkowy - mieć czy nie mi Odpowiedz z cytatem

Ja podpisałam umowę o autoklaw z moim SP ZOZ i jestem zadowolona bo nie musiałam kupować sterylizatora Very Happy jednak podpytując stylistki i kosmetyczki z innych miast padają stwierdzenia ze one mogą mieć sterylizator kulkowy bądź myjkę gdyż ich sanepid twierdzi "iż autoklaw jako jedyne źródło sterylizacji jest NIELEGALNY" (cokolwiek to znaczy Shocked )..moje pytanie jak to jest z tą sterylizacją??

ZMARTWIĘ CIĘ, ALE TWOJE STYLISTKI NIEWIELE WIEDZĄ, SKORO TAKIE GŁUPOTY WYGADUJĄ. W MYŚL PRZEPISÓW UNIJNYCH, KTÓRE NAS OBJĘŁY W TYM ROKU, KAŻDY GABINET BĘDZIE MUSIAŁ DOCELOWO BYĆ WYPOSAŻONY W AUTOKLAW. JESZCZE NIE WSZĘDZIE SANEPID WIE JAK SIĘ DOSTOSOWAĆ DO NOWYCH WYTYCZNYCH, ALE W WARSZAWIE UMOWY ZE SZPITALAMI NIE MAJĄ JUŻ RACJI BYTU W NOWYCH PLACÓWKACH, KTÓRE OTWIERANO W TYM ROKU. W KOLEJNYCH LATACH NA WIDELEC TRAFIĄ DZIAŁAJĄCE JUŻ GABINETY. ZMIENIŁY SIĘ BOWIEM PRZEPISY DOTYCZĄCE CENTRALNYCH STERYLIZATORNI, ORAZ TRANSPORTU I DOKUMENTOWANIA PAKIETÓW. WIEM BO OTWIERAŁAM W TYM ROKU SALON I MUSIAŁAM PRZEJŚĆ BATALIĘ Z SANEPIDEM. NIE TYLKO MUSIAŁAM KUPIĆ AUTOKLAW, ALE NARZUCONO MI NAWET KLASĘ B, JAK W SZPITALU,BOWIEM ZAJMUJĘ SIĘ PEDICUREM. I TU PRZESTROGA. NIE DAJ SIĘ NAMÓWIĆ NA UŻYWANY AUTOKLAW BEZ GWARANCJI, BO DOPIERO POPŁYNIESZ FINANSOWO.
Powrót do góry
liszka
Gość





PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel, możesz napisać na jakie przepisy unijne powoływała się twój sanepid ? Pracuje trochę w tej branży i chętnie poznam co tam nowego na świecie. Nie rozumiem ponadto kwestii gwarancji dla sprzętu (autoklawu). Wkładasz do pakietów paski lub autoklawujesz sporale. Dla każdego sanepidu to powinno wystarczyć. Sanepidu nie interesuje chyba gwarancja na sprzęt od producenta.
Powrót do góry
Kamila :)
Gość





PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel dzięki za informacje Very Happy dokładnie to samo powiedziały mi Panie w moim sanepidzie Very Happy
czyli jednak sterylizator kulkowy nie wystarczy - trzeba mieć autoklaw Very Happy
no i szkoda, że tylko niektóre pilnują wymogu z autoklawem Sad bo jak czasem czytam czy widzę jak przeprowadza się dezynfekcje i sterylizację w salonach to Boshhhhhh Twisted Evil
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Olga
Gość





PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liszka napisał:
Mel, możesz napisać na jakie przepisy unijne powoływała się twój sanepid ? Pracuje trochę w tej branży i chętnie poznam co tam nowego na świecie. Nie rozumiem ponadto kwestii gwarancji dla sprzętu (autoklawu). Wkładasz do pakietów paski lub autoklawujesz sporale. Dla każdego sanepidu to powinno wystarczyć. Sanepidu nie interesuje chyba gwarancja na sprzęt od producenta.


O, o! Też bym chciała wiedzieć co to za przepisy, żeby wiedzieć na czym się oprzeć.
Powrót do góry
kapibara234
User


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 2

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2017 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałam o tym, z tego, co widzę to Lysoformin normalnie jest w ofercie sklepów medycznych z akcesoriami do dezynfekcji http://sklep.cezal.com.pl/dezynfekcja-narzedzi-i-sprzetu/892-lysoformin-3000-1l.html?search_query=Lysoformi&results=1
więc ja bym tam im wierzyła, oni mają potwierdzone info, zamawiam u nich od dawna i nigdy nie było problemu z niczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+5 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum