Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niezrozumiały list z sanepidu, pomocy!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PixelHouse
User


Dołączył: 01 Paź 2018
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 12:29 am    Temat postu: Niezrozumiały list z sanepidu, pomocy!!! Odpowiedz z cytatem

Prosze o wyjaśnienie pisma, które otrzymałem z sanepidu.

Około 2 tygodnie temu złożyłem wniosek o uzgodnienie projektu technologicznego dla inwestycji: lokal gastronomiczny w budynku handlowo-usługowo-mieszkalnym wraz z projektem budowlanym. Projekt wykonywało biuro projektowe z Gdańska z wieloletnim doświadczeniem. Wczoraj dostałęm odpowiedź z sanepidu, że wiele zagadnień nie zostało opisanych w projekcie, takich jak np.: wielkości wymian powietrza, lokalizacji czerpni, sposobu odzysku ciepła itp. I teraz moje pytanie: co u licha mają wspólnego te wszystkie wymienione w piśmie parametry ze sprzedażą piwa i napoi, bo nic innego w lokalu nie będzie sprzedawane. Proszę o wytłumaczenie osoby, które znają sie w temacie, bo moja projektantka jak to przeczytała, to wnet doznała szoku (nigdy wcześniej nie spotkała się z takimi wytycznymi sanepidu, mówiła, że nawet w niektórych miastach, to można nawet samemu naszkicować sobie projekt i to wystarcza, a tu takie cyrki). Dodam jeszcze, że lokal znajduje się w piwnicy, wszystkie pozwolenia od Wojewódzkiego Sanepidu już otrzymałem (bez żadnych profesjonalnych projektów, po prostu naszkicowałem na kompie i tyle). Dziękuję za wszelkie odpowiedzi:)



sanepid.jpg
 Opis:
 Rozmiar:  87.7 KB
 Oglądano:  15323 raz(y)

sanepid.jpg


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arkadiusz2232
User


Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie listy to najlepiej sprawdzać razem z adwokatem lub radcą prawnym. Takie jest moje zdanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
generał
Site Admin


Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 329

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pismo jest bardzo ciekawe?
Nie wiem tylko po co opiniować projekt wentylacji.
Opiniuje się projekt budowlany tylko pod kontem sanitarno higienicznym.
Natomiast jeżeli ma być to projekt technologiczny to niema żadnego przepisu który nakłada obowiązek opiniowania takiego projektu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pieknyolek
User


Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 10

PostWysłany: Pią Lip 19, 2019 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie zapraszam do kontaktu z http://grozdanovic.pl/kontakt-2/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum